Aha Komín

Kompletní výstavby a rekonstrukce

 

Komínové systémy

K čemu komín ?

Od doby, co si lidé přenesli oheň do svých příbytků, potřebovali komín pro odtah spalin. Bez komínu neměli teplo. Dnes je komín důležitou součástí každého domu. Moderní komín je ale také důležité technické zařízení, které významně ovlivňuje provozní bezpečnost a účinnost otopné soustavy, ekonomiku vytápění a standard bydlení.

Proč komín ?

.. protože získáte následující výhody

Nezávislost na dálkovém, či elektrickém vytápění
Spousta lidí je v dnešní době odkázaná jen na dálkové nebo elektrické vytápění, bez možnosti si jakkoli zatopit. V případě výpadku těchto zdrojů se pak obyvatelé "závislých" bytů dostávají do velmi svízelné situace.

Úsporu nákladů na vytápění
S pomocí druhého zdroje tepla závislého na komínu - kamen na spalování paliva na bázi dřeva, lze ročně ušetřit až 10 000 Kč. Ke snížení nákladů na topení přispěje i plynový spotřebič zaústěný do komína.

Zaručený komfort při výpadku elektrické energie

Nezávislost při výběru paliva
Bez ohledu na komín můžete připojit tepelný spotřebič na jakýkoli druh paliva (zemní plyn, propan, topný olej, dřevo, dřevní brikety, dřevěné paletky, štěpku, hnědé či černé uhlí, koks..

Možnost individuálně vytápěných bytů
Vyhodnocením praktických realizací individuálně vytápěných bytů (např. panelových domů), kde spaliny od plynových uzavřených spotřebičů jsou odvedeny společným ventilačním komínem, se ukázalo, že toto vytápění může být téměř o polovinu úspornější.

Pohodlí, bezpečí, útulný domov
Není nic lepšího než se v zimě večer u příjemně sálajícího krbu nebo kamen odreagovat od celodenního shonu.

Ekologické vytápění
Využitím dřeva jako druhého paliva, které se při spalování z hlediska uvolňování CO2 chová k zemskému ekosystému neutrálně.

Volnost při plánování podkroví
Komíny neomezují vestavbu střešních oken, vikýřů nebo jiných nezbytných osvětlovacích otvorů. Zabraňují zašpinění střechy a šetří tím náklady na její údržbu a opravy.

Minimální náklady při výměně kotle a vysoká životnost
Oproti kouřovodu vyvedenému vodorovně do fasády či svisle nad střechu, který je systémově určený pro konkrétní spotřebič a musí se kompletně měnit i se spotřebičem, je univerzální komín použitelný pro většinu spotřebičů prodávaných na našem trhu a proto při výměně spotřebiče jej nemusíme měnit. Tím nemusíme zasahovat do fasády ani do konstrukce střechy. Životnost univerzálního komína s keramickou vložkou je podle dosavadních zkušeností přes 50 let a náklady na jeho opravu činí pouhé 1 % investic.

Jaký vybrat komín ?

Pokud se více zajímáte o komínovou techniku, zde máte možnost se dozvědět více. Nemáte-li čas a chcete rychle stavět, bydlet, či rekonstruovat pak nás kontaktujte a my rádi vše promyslíme za Vás.

  • běžné spotřebiče jako kotle, plynová topidla, otevřené krby atd.
  • nízkoteplotní spotřebiče otevřené, uzavřené, jedno připojení
  • uzavřené spotřebiče (nezávislé na vzduchu z místosti - více připojení)
  • kondenzační spotřebiče
  • zvláštní spotřebiče např. průmyslové potřebiče, parní kotle, spalovny...

Certifikáty

Vlastníme certifikát ke každému typu komínu v naší nabídce, k nahlédnutí jsou v naší kanceláři.

 
© A'ha komín | Realizace webových stránek: Webio.eu